Turystyka astronomiczna śladem zaćmienia Słońca

Archiwum kategorii: Aktualności

W piątek, 27 września br. mieliśmy ogromną przyjemność gościć Pana Radosława Piora z kaliskiego Koła Astronomicznego „Malapert”, który w ciekawy i przystępny sposób opowiedział uczniom klas 7 i 8 o zjawisku zaćmienia Słońca, jakie obserwował w Ameryce Północnej i Południowej. Siódmo- i ósmoklasiści wysłuchali też historii pasjonujących podróży Pana Radosława, udokumentowanych na zaprezentowanych podczas wykładu zdjęciach. Spotkanie okazało się wspaniałym przeżyciem, dostarczyło uczniom wielu wrażeń i zachęciło do zdobywania wiedzy z zakresu astronomii. Serdecznie dziękujemy Panu Piorowi za przybycie, a Pani Darii Pankiewicz za organizację wydarzenia.

Poprzednia aktualność
Stypendyści im. Świętego Jana Pawła II
Następna aktualność
VIII Rajd Szlakiem Bursztynowym... z Kulisiewiczem