XIV RAJD ŚLADAMI PRZODKÓW

Archiwum kategorii: Aktualności

14 września 2019 r., w dość chłodny, ale słoneczny poranek, 19 ochotników z klas V, VI, VII oraz VIII zebrało się wraz z opiekunami przed szkołą, aby wziąć udział w XIV Rajdzie ŚLADAMI PRZODKÓW, towarzyszącym XXVII Europejskim Dniom Dziedzictwa Kulturowego w Kaliszu. Celami rajdu były: zwrócenie uwagi na procesy jednoczenia i odbudowy odrodzonej Rzeczpospolitej, ukazywanie zachodzących zmian w przestrzeni miejskiej, wzmacnianie więzi ze swoją ,,Małą Ojczyzną”, rozwijanie zainteresowania historią i dziejami miasta, popularyzacja turystyki, promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.

Uczniowie mieli okazję odwiedzić nieznane im zakątki miasta, poszerzyć wiedzę o grodzie nad Prosną, niektórzy po raz pierwszy zobaczyć jeziorka Trójkę i Zośkę. W czasie wędrówki czekała na uczestników też słodka niespodzianka, a na mecie wszyscy mogli się posilić przepysznym żurkiem i ciastem. Organizatorom bardzo dziękujemy za przygotowanie tej wyjątkowej imprezy. Nasza szkoła w ogólnej klasyfikacji zajęła IV miejsce, natomiast I miejsce w konkursie na projekt znaczka na przyszły rok zdobyła – uczennica 7a, KAROLINA GAŁECKA. Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy.

Poprzednia aktualność
Przyłącz się do akcji: „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”
Następna aktualność
Sukces uczennic z klasy 8a