Człowiekiem ten, kto uwierzy w ideały …

Archiwum kategorii: Aktualności

We wtorek, 18 czerwca o godzinie 17.00 w naszej szkole rozpoczął się Koncert Dzieci – Rodzicom, będący również pożegnalnym występem absolwentów klas III gimnazjum oraz klas VIII szkoły podstawowej. Uczestnicy tej uroczystości wiedzą, że był to wieczór pełen wzruszeń. Dla nieobecnych i dla tych, którzy chcą powspominać  –  skrót wiadomości z naszego szkolnego Facebooka: https://www.facebook.com/szkolapodstawowa3.kalisz/videos/723349634747811/

Scenariusz koncertu nawiązywał do refrenu hymnu Gimnazjum nr 2, które właśnie zniknęło z mapy Kalisza, choć na trwałe zapisało się i w sercach, i w pamięci jego absolwentów oraz grona pedagogicznego. Powierzając sztandar gimnazjum najstarszym uczniom Szkoły Podstawowej nr 3, trzecioklasiści poprosili swoich kolegów, by go strzegli oraz pielęgnowali tradycje Gimnazjum nr 2. Hymn dawnego gimnazjum stał się również hymnem Szkoły Podstawowej nr 3, a jego słowa „Człowiekiem ten, kto uwierzy w ideały” zapadną w pamięć obecnym, przyszłym i byłym uczniom.

Podczas uroczystości wręczono też odznaki Słowackiego za pracę na rzecz szkoły oraz za osiągnięcia w procesie dydaktycznym. Nagrodzono osoby, które najlepiej napisały egzaminy. Ogłoszono również Złotą Dziesiątkę, czyli grono najlepszych uczniów w szkole. W ten sposób za swoją pracę zostali wyróżnieni: Zuzanna Baran, Paulina Frasunkiewicz, Zofia Fryś, Gabriela Janiak, Kacper Michalak, Angelika Niewiadomska, Mikołaj Lis, Łukasz Ostojski, Miłosz Stefani i Zuzanna Witczak. Jak co roku wybrano także uczennicę roku. Została nią Agnieszka Forysiak, która nie tylko osiągnęła bardzo wysokie wyniki w nauce oraz podczas egzaminu gimnazjalnego, ale jest też osobą mogącą stanowić wzór postępowania dla innych.

Na koniec absolwenci podziękowali pani dyrektor, wnosząc do sali wielkie czerwone serce, które przygotowali z kartonu, a na nim poodciskali swoje dłonie. Jak powiedzieli wyruszają w świat, ale ich serce pozostaje w naszej szkole.

Dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili ten wieczór i sprawili, że na długo pozostanie on w naszej pamięci!

 

Poprzednia aktualność
Wakacje w mieście
Następna aktualność
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019