W Klubie Książki o literaturze postapokaliptycznej

Archiwum kategorii: Biblioteka

Spotkania Klubu Książki służą m.in. rozwijaniu własnych zainteresowań i uczniowie sami wybierają tematykę zajęć. Jedną z propozycji było omówienie literatury postapokaliptycznej, której konwencja traktuje o wydarzeniach bezpośrednio po kataklizmie, apokalipsie. W książkach lub filmach fabuła rozgrywa się zazwyczaj po wojnie jądrowej, pandemii lub katastrofie ekologicznej. Ziemia staje się wówczas niegościnnym pustkowiem, gdzie niedobitki ludzi egzystują w oparciu o pozostałości zniszczonej cywilizacji, starając się przetrwać i przystosować do niesprzyjających warunków. Bardzo dziękujemy uczniowi Mateuszowi Gałeckiemu za wyczerpujący wykład na ten temat i wykonanie prezentacji multimedialnej. Zainteresowanych tego typu literaturą zapraszamy do szkolnej biblioteki.

Poprzednia aktualność
III KALISKI MARSZ NORDIC WALKING
Następna aktualność
Kosmos w 2a