Mali architekci z 2b

Archiwum kategorii: Aktualności

Podczas ostatniego już spotkania z architektem w ramach programu Archi-Przygody, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, uczniowie klasy 2b uczyli się o Kaliszu. Wiedza i umiejętności nabyte podczas 9 poprzedni zajęć zostały wykorzystane w praktyce. Spacer w okolice ratusza był okazją do przeanalizowania zabudowy Głównego Rynku i kaliskich kamienic. Dzieci zapoznały się też z historią skweru Rozmarek. Na podstawie zdobytych informacji uczniowie przygotowali przewodnik po Kaliszu. Ostatnim punktem programu było zbudowanie makiety miasta. Nasi mali architekci świetnie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, jakie zaproponowała pani Olga Dajek z UAM w Poznaniu.

Celami dzisiejszych zajęć były:
– poznanie historii swojej okolicy,
– wprowadzenie w zagadnienia wiedzy o dziedzictwie narodowym i ładzie przestrzennym,
– nabycie umiejętności krytycznej obserwacji,
– uświadomienie oczekiwań wobec środowiska zurbanizowanego,
– uwrażliwienie na wartości krajobrazowe i zdrowotne, jakie niesie obecność w mieście dużych obszarów terenów zielonych.

Serdecznie gratulujemy uczniom klasy 2b wytrwałości i ciekawości świata, a rodzicom dziękujemy za wsparcie i pomoc w realizacji programu. 

 

Poprzednia aktualność
Misie pod lupą!
Następna aktualność
Klub Książki i "Brzydkie Kaczątko"