Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Palenie papierosów należy do najbardziej niebezpiecznego sposobu konsumpcji nikotyny i jest najważniejszą przyczyną zgonów z powodu chorób niezakaźnych. Więcej osób umiera dziś w wyniku palenia tytoniu niż z powodu malarii, HIV i gruźlicy razem wziętych. WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) szacuje, że globalny koszt związany z opieką medyczną nad palącymi wyniesie bilion dolarów rocznie.

W naszej szkole dzień 15 listopada obchodzony był pod hasłem, które towarzyszy nam już kolejny rok z rzędu w ramach Tygodnia Zdrowia „Stwórzmy Parasol Ochronny dla Naszych Dzieci”.

Wychowawcy klas pierwszych odbyli z uczniami pogadankę na temat zdrowia, zdrowego stylu życia i o zagrożeniach jakie niesie ze sobą palenie papierosów. Następnie przygotowali plakaty, które każdy mógł podziwiać na korytarzu szkoły.

Klasie 2b towarzyszyło hasło „Wybieramy przyjaźń i ruch zamiast papierosów!” – uczniowie świetnie bawili się przy wspólnym wykonaniu plakatów oraz przy zabawie z chustą Klanzy.

Dzieci z klasy 2a realizowali program „Nie pal przy mnie, proszę”. Na ich zajęciach odbyła się pogadanka na temat „Jak się czujesz, kiedy dymi papieros?”. Następnie rozwiązywali tematyczne quizy i zagadki.

Natomiast uczniowie klas starszych naszej szkoły wykonali prezentacje multimedialne oraz plakaty na temat szkodliwości palenia tytoniu. Plakaty te wywieszone są w klasie biologicznej. Na lekcji wychowania fizycznego odbyła się nauka tańca z tęczowymi parasolkami, które są symbolem zdrowia w naszej szkole.

Poprzednia aktualność
PIERWSZE POWAŻNE WYZWANIA KONKURSOWE DLA NAJMŁODSZYCH
Następna aktualność
Dzień Patrona