„Pocztówkowe znajomości” w 2a

Archiwum kategorii: Aktualności

Nowe przyjaźnie czy nauka geografii? Jedno i drugie, a nawet o wiele więcej… Klasa 2a bierze udział  w wymianie kartek pocztowych z rówieśnikami z całej Polski.

Uczniowie nauczą się samodzielnie wypisywać pocztówki, poznają zasady pracy poczty, a przede wszystkim mają możliwość nawiązać nowe kontakty z rówieśnikami z innych miejscowości. Otrzymując pocztówki z całego kraju, klasa pozna inne regiony, miasta i ich najciekawsze zakątki. Każda nadesłana kartka pocztowa trafi na „pocztówkową mapę”.

Dziś każdy z nas wysłał jedną pocztówkę, radości było co niemiara.

Ale to nie był koniec atrakcji. Na pocztówki nie trzeba było długo czekać. W naszej klasie pojawił się wyjątkowy gość, pan Marek – listonosz. Przyszedł dostarczyć pocztówki uczniom klasy 2a oraz opowiedzieć o swojej pracy. Dzieci mogły zadawać panu pytania, były zachwycone spotkaniem z listonoszem.

Poprzednia aktualność
Drzewa MARZEŃ
Następna aktualność
Dziękujemy za WASZE głosy