Bezpieczeństwo w jesiennej szacie

Archiwum kategorii: Aktualności

W piątek, 14 września uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami byli na wycieczce w Parku Miejskim w Kaliszu. Pierwszaki w drodze do parku mogły wykazać się znajomością zasad bezpieczeństwa obowiązujących uczestników ruchu drogowego. Wiedza, jaką uczniowie zdobyli na zajęciach poprzedzających wycieczkę, została wykorzystana w praktyce. Każdy pierwszoklasista  wiedział,  jak zachować się, przechodząc przez jezdnię,  nie były mu obce także znaki drogowe.

Dzieci obserwowały środowisko przyrodnicze w jesiennej szacie, zdobywały wiedzę na temat roślin i zwierząt żyjących w kaliskim parku. Uwagę zwracały  kolory liści  i piękno przyrody o tej porze roku. Uczniowie klasy Ia i Ib wzięli udział w zbieraniu kasztanów, które zostaną przekazane dla zwierząt z Pokazowej Zagrody w Gołuchowie. Był też czas na wspólny posiłek oraz na gry i zabawy integrujące zespoły klasowe. Uczniowie wracali do szkoły zmęczeni, ale z uśmiechami na buziach. To był dzień pełen wrażeń.

Poprzednia aktualność
Ogólne warunki ubezpieczenia
Następna aktualność
XIII Rajd "Śladami Przodków"