Finał 168 godzin dla zdrowia z „TRÓJKĄ”

 

Współorganizatorzy: 

 • Miasto Kalisz
 • Rada Osiedla Śródmieście I
 • Straż Miejska
 • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Kalisz
 • Pielęgniarka szkolna
 • Ośrodek Działań Twórczych

W piątek, 18 maja odbyło się uroczyste podsumowanie 168 godzin dla zdrowia z „Trójką”. Impreza była objęta patronatem Prezydenta Miasta Kalisza pana Grzegorza Sapińskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas szczególni goście: panią Marzenę Wodzińską reprezentowała pani Magdalena Sekura – Nowicka dyrektor Jednostki Organizacyjnej Urzędu Marszałkowskiego, w imieniu Prezydenta Miasta  Grzegorza Sapińskiego przybył pan Mariusz Witczak – naczelnik Wydziału Edukacji, Państwowego Powiatowego Inspektora w Kaliszu reprezentował  pan Włodzimierz Kania – kierownik Oddziału Nadzoru. Miło nam było również powitać panią Elżbietę Czubę starszego wizytatora Delegatury Kuratorium w Kaliszu oraz  pana podkom. Krzysztofa Krymarysa naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Kaliszu, a także licznie przybyłych przedstawicieli szkół i przedszkoli.

W trakcie dzisiejszego spotkania zaproszeni goście mogli obejrzeć film dokumentujący działania podjęte w ramach tegorocznej imprezy: wycieczki piesze oraz rowerowe, minirajdy, jazdę konną, spacer nordic walking, grę miejską Szacun dla Zdrowia, Przedszkoladę oraz liczne konkursy, skierowane do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci oraz opiekunów V edycja naszej imprezy pokazała niezwykłą kreatywność i pomysłowość, z jaką młodzi ludzie potrafią dawać świadectwo, że życie zgodnie z zasadami i kształtowanie zdrowych nawyków niesie same korzyści i może być jednocześnie fascynującą przygodą. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy było JAJKO, dlatego wiele konkursów promowało zalety jajka, które oprócz tego, że jest ważnym składnikiem naszej diety, to od wieków jest również symbolem nowego początku i odradzającego się życia. A jak wspomniała w swoim przemówieniu pani dyrektor Katarzyna Garnuszewska, to właśnie o życie pełne energii i radości  dla naszych dzieci zabiegamy codziennie jako rodzice, wspierani przez nauczycieli i wielu ludzi wykonujących różne zawody, którym los młodego pokolenia leży na sercu.

Przybyłym laureatom oraz wyróżnionym w konkursach uczestnikom zostały wręczone liczne nagrody, które ufundowali:

 • Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
 • Prezydent Miasta Kalisza
 • Fermy Woźniak
 • Aster Consulting
 • TiP Banaszak
 • Piekarnia “Olszyna”
 • Pablo – Usługi Gastronomiczne Paweł Michalski
 • E-Climbing 
 • Kaliski Klub Tenisowy Tenis MAX  – Grzegorz Kulawinek
 • Ergon – Biuro BHP

Podsumowaniem 168 godzin dla zdrowia z „Trójką”  było wręczenie Pucharów Prezydenta Miasta Kalisza placówkom, które najaktywniej zaangażowały się w realizację zaproponowanych przez nas zadań. Otrzymali je:

 • Oddział przedszkolny z SP Nr 18 (w kategorii PRZEDSZKOLI)
 • Szkoła Podstawowa Nr 17 (w kategorii SZKÓŁ PODSTAWOWYCH)

Puchar Przechodni dla najbardziej aktywnej prozdrowotnie klasy Szkoły Podstawowej Nr 3 otrzymali uczniowie klasy 2d.

Partnerem medialnym 168 godzin dla zdrowia z „Trójką” było Radio CENTRUM. 

http://www.rc.fm/news/kalisz-szkola-z-jajem.html

Podsumowanie V edycji Tygodnia Zdrowia pod hasłem „168 godzin dla zdrowia z Trójką”.

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kaliszu 18 maja 2018


Podsumowanie konkursów wewnątrzszkolnych:

1.       Piramida 3D 

 • I miejsce – W. Marciniak
 • II miejsce – M. Błaszczyk 3d
 • III miejsce – A. Baszczyńska 2b

2.       Talerz zdrowego żywienia

 • I miejsce – A. Kubiak 2b
 • II miejsce – W. Zimna3c  i W. Marciniak 3c
 • III miejsce – H. Maziec 3d

3.       Maskotka „Super jajo”

 • I miejsce – A. Baran 3d
 • II miejsce – Z. Baran 7a
 • III miejsce – H. Maziec 3d

4.       Konkurs fotograficzny „Klasa … z jajem”

 •  I miejsce – 4a
 • II miejsce – 2b i 2d

5.       Konkurs „Jajcarski taniec”

 • I miejsce – 2d
 • II miejsce – 4a
 • III miejsce – 3d

6.       Quiz o zdrowiu

 • I miejsce – Kacper Michalak 2d
 • II miejsce – Agnieszka Forysiak 2d i Gabriela Janiak 2d
 • III miejsce – Wiktor Różycki 7a

7.  Konkurs kulinarny (drużynowy) „Jajcarskie danie”

 • I miejsce – 2d
 • II miejsce 7a
 • III miejsce 2a

 

Poprzednia aktualność
Środowa PRZEDSZKOLADA i czwartkowe konkursy
Następna aktualność
RAJD „WIOSENNE MAJAKI”