Gra Miejska „Szacun dla Zdrowia”

W trzecim dniu 168 Godzin dla Zdrowia z „Trójką” nasza szkoła zorganizowała Grę Miejską pod nazwą „Szacun dla Zdrowia”, do której zaproszono inne kaliskie szkoły podstawowe.

Celem gry było promowanie zdrowego, bezpiecznego, ekologicznego stylu życia oraz ruchu na świeżym powietrzu. W zabawie uczestniczyło sześć zespołów. Zadaniem uczestników gry było poruszanie się według mapy pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi ukrytymi na terenie naszego miasta.

Podczas gry zespoły rywalizowały, wykonując szereg ciekawych zadań sprawnościowych, logicznych, manualnych i pamięciowych, za których poprawne wykonanie przyznawane były punkty. I tak trzeba było np. pokonać tor przeszkód w alkogoglach, rozpoznać smaki zdrowych warzyw i owoców z zamkniętymi oczami, udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu, zmierzyć się z zadaniami logicznymi, poprawnie zaprezentować piramidę zdrowego żywienia, poradzić sobie z wierszem, quizem i krzyżówką o zdrowiu. Wśród konkurencji sportowych dużo radości i śmiechu przyniosły: slalom z jajem, rzut do celu, obieranie jaj na czas i jazda z jajem na nartach po trawie.

W grze zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 17, drugie miejsce zajęła ekipa ze Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kaliszu.

 

Poprzednia aktualność
Wycieczka po zdrowie klas 1a, 1b i 4a
Następna aktualność
Zdrowy Kalisz