VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

Archiwum kategorii: Aktualności, Klub Europejczyka

24 uczniów z 8 szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z Kalisza i powiatu kaliskiego walczyło o zwycięstwo w szóstej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowanego 16 marca 2018 r. przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Kaliszu. Patronat nad konkursem objął Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego.

W teście, przygotowanym przez organizatorki, panie Elżbietę Zimną i Magdalenę Gibus, uczniowie zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi podstawowych informacji o Unii Europejskiej, etapów jej rozszerzania, znajomości instytucji, spraw politycznych, społecznych oraz geografii i ciekawostek.

W konkursie w kategorii szkół podstawowych zwyciężył Jan Sztajman (opiekun Daniel Szumski).

Wśród uczniów klas gimnazjalnych najlepszy okazał się Kamil Janiak (opiekun Wioletta Janiszewska), który otrzymał główną nagrodę – bilet na wyjazd studyjny do Brukseli, połączony ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego.

W imieniu europosła Andrzeja Grzyba  nagrodę wręczył Kamilowi Pan Maksymilian Ptak.

Nagrody książkowe i upominki związane z Unią Europejską dla laureatów konkursu oraz pozostałych jego uczestników ufundowane zostały przez europosła Andrzeja Grzyba oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Poznań reprezentowany przez Panią Judytę Wolniaczyk.

Wszystkim uczestnikom VI Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej serdecznie dziękujemy za udział!

http://www.rc.fm/news/kalisz-uczniowie-o-unii.html

Poprzednia aktualność
Szkolny Dzień Matematyki z liczbą π
Następna aktualność
Global Teen Health Week w "Trójce"