VI BIEG „TROPEM WILCZYM”

Archiwum kategorii: Aktualności

W niedzielę, 3 marca br. 20 uczniów naszej szkoły wystartowało z kijkami – pod opieką p. M Urbaniak i p. E. Wielgórskiej – w VI Biegu Tropem Wilczym.

Ideą projektu biegowo – edukacyjnego było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944–1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja sportu.

Uczestnicy biegu ,,Tropem Wilczym” o godzinie 12:00 wyruszyli spod Wału Jana Matejki 2 przy stadionie KKS-u i pokonali symboliczny dystans 1963 m – w celu upamiętnienia ostatniego z wyklętych, Józefa Franczaka o pseud. ,,Lalka”, zamordowanego przez komunistów w roku 1963. Na mecie usytuowanej na Stadionie Miejskim przy Wale Matejki każdy uczestnik marszu został nagrodzony pamiątkowym medalem.

Poprzednia aktualność
Walentynkowy Marsz Nordic Walking
Następna aktualność
I miejsce naszej szkoły w Konkursie Krajoznawczym „Piękna nasza Polska cała”