Bądźmy bezpieczni – spotkanie ze Strażą Miejską

Archiwum kategorii: Aktualności

W ostatnim dniu nauki przed feriami zimowymi pierwszaki gościły u siebie przedstawicielkę kaliskiej Straży Miejskiej. Pani Anita Bugajny opowiedziała dzieciom o zadaniach Straży Miejskiej i zapoznała je z ekwipunkiem strażnika. Uczniowie utrwalili numery alarmowe oraz zasady bezpiecznych zabaw na śniegu. Nie zabrakło również rozmów na temat kontaktów z nieznajomymi. Dzieci wykazały się dużą wiedzą dotyczącą smogu i ekologicznych sposobów poruszania się. Pierwszoklasiści nauczyli się także pozycji obronnej w przypadku ataku psa. Na koniec przedstawicielka Straży Miejskiej wręczyła uczestnikom spotkania kolorowanki przypominające zasady rozważnego zachowania zimą. Starajmy się, aby tegoroczne ferie były udane i bezpieczne!

Poprzednia aktualność
O kulturze szacunku w Sieci
Następna aktualność
Walentynkowy Marsz Nordic Walking