Magia świąt jest w Nas …

Archiwum kategorii: SkyClub

22 grudnia br.uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum spotkali się w klasach, aby w ciepłej i świątecznej atmosferze, zgodnie z tradycją, połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia oraz wspólnie zaśpiewać kolędy. O godzinie 11.00 wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia bożonarodzeniowego musicalu pt. „Magia świąt jest w nas”, opartego na motywach „Opowieści wigilijnej” K.Dickensa. Przedstawienie zaprezentowali uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. W pięknej scenografii, z akompaniamentem instrumentów  mogliśmy posłuchać wzruszających kolęd, a młodzi aktorzy przypomnieli nam o najważniejszych wartościach, jakimi warto kierować się w życiu. To właśnie w Wigilię  na każdego powinno czekać miejsce przy stole, a w sercach gościć radość i nadzieja. Zawsze jest dobry czas na wewnętrzną przemianę, bo jak twierdzi poetka:

„To właśnie tego wieczoru
od bardzo wielu wieków
pod dachem tkliwej kolędy
Bóg się rodzi w człowieku”.

Poprzednia aktualność
Polecamy ciekawe książki
Następna aktualność
Książka to klucz do wyobraźni