Lekcje europejskie z konsultantką Europe Direct

Archiwum kategorii: Klub Europejczyka

W dniu 16.04.2014 r.  pani Martyna Kruszyk, pracująca w   Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct – Ostrów Wielkopolski, odwiedziła  naszą szkołę.

Konsultantka przeprowadziła dwie lekcje, podczas których gimnazjaliści  zapoznali się z podstawowymi informacjami na temat Unii Europejskiej.

Prowadząca przybliżyła uczniom ideę  oraz historię utworzenia zjednoczonej Europy.  Uczniowie poznali także genezę powstania Unii oraz kolejne etapy na drodze ku integracji  europejskiej. Dowiedzieli się, jaka jest rola Parlamentu Europejskiego i w jaki sposób wybierani są jego członkowie. Ponadto gimnazjaliści obejrzeli  klip pt.: Działaj, reaguj, decyduj  promujący wybory europejskie, które odbędą się 25 maja br. Prelegentka przekonywała, iż  każdy  głos jest ważny i potrzebny, a poprzez udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego Polacy mogą wywierać wpływ na to, co dzieje się w Europie. Na zakończenie zajęć młodzież otrzymała materiały informacyjne, dzięki którym będzie  mogła   pogłębiać swoją wiedzę o Unii Europejskiej.

Poprzednia aktualność
Spotkanie z Europejską Grupą Doradczą
Następna aktualność
Prawybory do Parlamentu Europejskiego