Młodzi znawcy Europy w Gimnazjum nr 2

Archiwum kategorii: Klub Europejczyka

W dniu 10 maja 2013 w Gimnazjum nr 2 im. Juliusza Słowackiego przy ulicy Ciasnej w Kaliszu odbył się „Międzyszkolny Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej” pod honorowym patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba. Konkurs przebiegał pod nadzorem pani dyrektor Katarzyny Garnuszewskiej-Goździewicz oraz nauczycieli historii – Pauliny Marciniak i Elżbiety Zimnej. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z 7 szkół z Kalisza i powiatu kaliskiego: Gimnazjum nr 1 w Kaliszu, Gimnazjum nr 7 w Kaliszu, Gimnazjum w Brzezinach, ZS w Chełmcach, ZS w Marchwaczu, ZS w Iwanowicach. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o Europie i Unii Europejskiej, a także pogłębianie zainteresowań uczniowskich tematyką europejską oraz nawiązanie współpracy z innymi szkołami. Gimnazjaliści musieli rozwiązać test sprawdzający ich wiedzę o Unii Europejskiej, jej funkcjonowaniu, historii oraz krajach członkowskich. Jury konkursu po sprawdzeniu prac wyłoniło zwycięzców.

Laureatami konkursu zostali :

I miejsce- uczennica Joanna Kaczmarek z Zespołu Szkół w Iwanowicach
II miejsce – uczennica Emilia Durman z Zespołu Szkół w Marchwaczu.
III miejsce – uczeń Adrian Wąsik z Zespołu Szkół w Iwanowicach.

Nagrody książkowe ufundował Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb, którego podczas konkursu reprezentowała asystentka – pani Agnieszka Walczak. Gratulujemy finalistom, uczestnicy wykazali się niezwykle wysokim poziomem wiedzy o Unii Europejskiej. Już dziś zapraszamy na drugą edycję konkursu.

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia

Poprzednia aktualność
Nasi grali na turnieju KKS Cup 2013
Następna aktualność
I Turniej Klubów Europejskich