Od grosika do złotówki (2020/21)

Uczniowie klas trzecich kontynuują udział w ogólnopolskim projekcie, który rozpoczęli w klasie drugiej – „Od grosika do złotówki”. Tematyka akcji koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze oraz ich racjonalne wydawanie, zarabianie, oszczędzanie, inwestowanie). Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania ryzyka. Podróżując po planetach z Grosikiem, dzieci poznają podstawy edukacji finansowej i nabywają doświadczenia potrzebnego im do samodzielnego, bezpiecznego podejmowania decyzji o formie oszczędzania i racjonalnego gospodarowania własnymi zasobami. Dokumentują realizację poszczególnych zadań i swoich osiągnięć w „Dzienniku podróży”. Uczniowie byli już na planecie Grosik, Portfelik, Skarbonka, a teraz wylądowali na planecie Zabawka. Zaprojektowali swoje nowe pojazdy kosmiczne oraz zgłębili wiedzę dotyczącą robienia zakupów, cen produktów oraz wpływu reklamy na zakupy. Przypomnieli sobie, co to jest budżet domowy.
Każdą przygodę rozpoczynają od muzycznych zabaw i śpiewania piosenki z Grosikiem.
Dzieci planują już koleją podróż. Ciekawe, gdzie tym razem wylądują…