Śniadanie daje moc

Program „Śniadanie daje moc”

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej się koncentrują podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Takie motto będzie towarzyszyć uczniom naszej szkoły przez cały rok i nie tylko. Uczniowie biorąc udział w Ogólnopolskim Programie „Śniadanie daje moc” poznają sekrety zdrowego odżywienia i stylu życia. Zapoznają się z piramidą żywienia oraz z dwunastoma zasadami zdrowego stylu życia. A codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. Dodatkowo 8 listopada, w Dniu Śniadanie Daje Moc, zorganizujemy śniadanie w swoich klasach, dzieci będą mogły wspólnie przygotować i zjeść najważniejszy posiłek dnia. Dzieciaki będą miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Przykład, który może przemówić do wyobraźni dzieci? Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo”. Uczniowie i nauczyciele są zaangażowanie w program, a efekty naszego Dnia Śniadania będą już wkrótce widoczne na stronie. A w życiu efekt będzie na całe życie, bo ŚNIADANIE daje moc.