Czytam sobie. Pierwsza klasa!

Czytam sobie. Pierwsza klasa!  to ogólnopolska akcja edukacyjna skierowana do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, nauczycieli i rodziców. Realizowana jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się. 

Celem programu jest zachęcenie dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazanie, że czas spędzony z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy. Każde takie spotkanie z lekturą ma pozytywny wpływ na własną przyszłość i rozwój każdego ucznia. 

Akcja Czytam sobie  da możliwość wychowawczyniom klas pierwszych wprowadzić do szkoły metody nauczania i tematy, dzięki którym uczennice i uczniowie angażują się w swoją edukację i lepiej radzą sobie z wyzwaniami współczesnego świata. 

POLACY NIE CZYTAJĄ KSIĄŻEK!

Biblioteka Narodowa wskazuje,  że  61% Polaków nie przeczytało ŻADNEJ książki.

ZMIEŃMY TO WSPÓLNIE!

Zacznijmy od najmłodszych, którzy rozpoczynają swoją edukację wczesnoszkolną.

Dlatego wychowawczynie klas pierwszych zapraszają Rodziców swoich uczniów do wsparcia tej inicjatywy, bo czytanie to podstawowa umiejętność, która ma wpływ na:

  • sukcesy w szkole i poza nią,
  • rozumienie otaczającego świata,
  • pozytywne relacje z rówieśnikami.

Uczniowie w ramach akcji Czytam sobie. Pierwsza klasa! otrzymają książki z serii Czytam sobie oraz gadżety czytelnicze. Nauczyciele dostaną praktyczne wsparcie i pomocne materiały do pracy z pierwszoklasistami na podstawie serii Czytam sobie, a rodzice poradnik: „Jak wspierać naukę i rozbudzać pasję czytelniczą u swoich dzieci”.

Drodzy Rodzice działajmy wspólnie!