Uczymy dzieci programować

Uczniowie klas 1a, 1b po raz pierwszy, zaś uczniowie klasy 3a kolejny rok biorą udział w ogólnopolskim programie “Uczymy dzieci programować”. Podczas aktywności wykonywanych w ramach programu dzieci wykonują zabawy około programistyczne, które wplatane są do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści, czy posiadanych narzędzi dydaktycznych. Kodujemy na edukacji polonistycznej,  matematycznej, społecznej, językowej, artystycznej, informatycznej. Kodujemy offline lub łącząc aktywności unplugged z pracą z wykorzystaniem robotów edukacyjnych i sprzętu komputerowego. Udział w programie „Uczymy dzieci programować” wiąże się z nauką podstaw programowania, które jest  dla dzieci wartościową, wszechstronnie rozwijającą lekcją i świetną zabawą.
Głównym celem programu jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzenie elementów kodowania i robotyki do zajęć dydaktycznych oraz nauka przez zabawę. Poprzez realizację założeń programu:
–  kształtujemy kompetencje miękkie tj. rozwijanie logicznego algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności
– kształtujemy umiejętność pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań
– stopniowo i odpowiedzialnie wprowadzamy dzieci w cyfrowy świat, świadome, czynne i twórcze korzystanie z nowoczesnych technologii
– kształtujemy kompetencje kluczowe