Szkolne Przygody Gangu Swojaków

„Szkolne Przygody Gangu Swojaków”

Uczniowie klasy 3a w bieżącym roku szkolnym wzięli udział w edukacyjnym programie „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”. Program miał na celu pomóc nauczycielom i rodzicom pokazać dzieciom piękno polskiej przyrody oraz odkryć przed nimi sekrety otaczającego ich środowiska.


Nowi bohaterowie Swojaki – wśród których są także zagrożone i chronione gatunki zwierząt, przybliżyły dzieciom rozmaite regiony Polski, dzięki temu uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat piękna polskiej przyrody i występujących w niej zwierząt. Morświn, sóweczka, żubr, jeż, ryś i wilki w interesujący sposób pokazały nam co kryje przyroda i jak żyć z nią w zgodzie, jednocześnie zapewniając świetną zabawę i niezapomniane lekcje. Uczniowie wykonali ogromny lapbook w którym zostały zawarte najważniejsze informacje dotyczące gatunków zagrożonych, wykorzystali różne materiały a także ozobota.