Lekturki spod chmurki

CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki – EDYCJA II

 

Druga edycja projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III swym zasięgiem przekracza granice Polski i jest to projekt międzynarodowy. Już pierwsza edycja, mimo, że w nazwie miała zapis „ogólnopolska”, swym zasięgiem objęła zagraniczne szkoły polonijne. W roku szkolnym 2020/2021 postacią przewodnią po projekcie stanie się mała chmurka Tosia, która ukaże dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęci uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Wszystko będzie spójne z czytaną lekturą. Poruszanie ważnych wątków natury ekologicznej, przyczyni się do wzmocnienia więzi ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwinięcia poczucie troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. W projekcie pojawią się trzy moduły, z których każdy będzie bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna). Projekt będzie zgodny z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021, a udział w projekcie będzie wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych u uczniów.