„Czytam i rozkwitam”

O zaletach czytelnictwa można mówić bardzo dużo i bardzo długo. Jedno jest pewne – gdy czytamy, rozkwitamy i to pod każdym względem. Wypuszczamy korzenie mądrości, nasze słownictwo rozwija się niczym przepiękny kwiat, a kolory wyobraźni stają się soczyste i wyraziste. Takim pięknym kwiatem może stać się  każdy młody człowiek, wystarczy, że regularnie będzie sięgał po książki.
Celem projektu „Czytam i rozkwitam” jest popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów klas 4-8.W ciągu całego roku szkolnego każdy chętny uczeń, po uprzednim zgłoszeniu swojemu poloniście, może zaprezentować ostatnio przeczytaną przez siebie książkę, opowiedzieć o niej, zachęcić rówieśników do sięgnięcia po nią. Nikt tak dobrze nie trafi w gusta młodych czytelników jak inni młodzi czytelnicy, ale w ramach projektu swoje ulubione pozycje z dzieciństwa prezentować będą także dorośli: dyrekcja, nauczyciele, znani kaliszanie. Jeżeli tegoroczne warunki epidemiologiczne pozwolą, będziemy zapraszać gości – ludzi książki: grafików, ilustratorów itd.
Czytajmy zatem  i rozkwitajmy!

http://www.szkolapodstawowa3.kalisz.pl/2020/09/20/czytam-i-rozkwitam/