Światowy Dzień Emotikona

Archiwum kategorii: Aktualności

19 września obchodzimy Światowy Dzień Emotikona. W naszej szkole obchody tego dnia odbyły się w piątek – 18 września. https://www.facebook.com/sp3kalisz

Emotikona po raz pierwszy użyto 19 września 1982 r. Był to znaczek „🙂„. Od tego czasu emotikony przeszły istną rewolucję. Od buziek smutnych do wesołych, od zatroskanych do zadowolonych. Do wyboru do koloru. W pierwotnym zamyśle ikonki minek powstały, aby ułatwić w wirtualnej komunikacji przekazywanie emocji. Psychologowie twierdzą, że używanie tych znaczków ma dobry wpływ na budowanie znajomości. Wstawienie prostej, graficznej buźki 😀 trwa o wiele krócej niż napisanie „Ale jestem szczęśliwa!” i szczególnie osobom nieśmiałym czy zamkniętym w sobie może ułatwić wyrażanie emocji.
Poprosiliśmy w tym dniu naszych uczniów, by wybrali emotikona, który odzwierciedla ich samopoczucie. Do zabawy włączyli się wychowawcy i nauczyciele, bo stała się ona okazją do wielu rozmów. Jedno jest pewne – od najmłodszych do najstarszych, od dzieci do dorosłych – wszyscy odczuwamy emocje, są one naturalną częścią naszego życia i wszystkie należy zaakceptować – i te związane ze szczęściem i radością, i te zawiązane ze smutkiem czy przygnębieniem, ważne jednak, by wyrażając te mniej pozytywne, nikogo nie krzywdzić.

https://www.facebook.com/szkolapodstawowa3.kalisz/videos/643481863261727/

https://www.facebook.com/szkolapodstawowa3.kalisz/videos/660713991220545/

Poprzednia aktualność
Gra miejska „Śladami ludzi opozycji solidarnościowej w Kaliszu”
Następna aktualność
27. Akcja "Sprzątanie świata 2020" na dwóch kółkach pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”