Gra miejska „Śladami ludzi opozycji solidarnościowej w Kaliszu”

Archiwum kategorii: Aktualności

Nasze uczennice z klasy 8a: Pola Fraj, Weronika Urban, Wiktoria Asperska, Iga Trawkowska, Julia Strzelczyk pod opieką pani Elżbiety Zimnej godnie reprezentowały 17 września br. szkołę podczas gry miejskiej w ramach 28 Europejskich Dni Dziedzictwa w Kaliszu pod hasłem „Śladami ludzi opozycji solidarnościowej w Kaliszu”. Wydarzenie odbywało się w III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu, które wraz z Polskim Towarzystwem Historycznym Oddział w Kaliszu było organizatorem imprezy.
Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, święto zabytków kultury. Gra miejska miała na celu przybliżyć najnowszą historię Kalisza. W czasie jej trwania uczniowie mogli poznać miejsca, wydarzenia i losy kaliszan, którzy utorowali kaliską drogę do wolności. Na koniec wspólnej zabawy, w gmachu III LO nastąpiło podsumowanie akcji, uczniowie wzięli udział w sesji popularnonaukowej, wysłuchali m.in. wykładu dr. Marka Kozłowskiego, niegdysiejszego nauczyciela historii w naszej szkole. Uroczystość zakończono ważnym dla polskiej opozycji utworem -„Murami” Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu uczniów i absolwentów III LO, którzy swoim występem wzruszyli publiczność.

Poprzednia aktualność
Dzień Kropki w naszej szkole
Następna aktualność
Światowy Dzień Emotikona