„TRIK PATRICKA”

Archiwum kategorii: Aktualności

,,Trik Patricka” to najnowszy spektakl Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, adresowany do młodzieży. Premiera sztuki miała miejsce w ostatnią sobotę, a już dziś obejrzeli ją nasi uczniowie z klasy 7a wraz z wychowawczynią. Siódmoklasiści wyrażali się o produkcji kaliskiego teatru bardzo pozytywnie, doceniając grę oraz ogromne zdolności młodych aktorów, którzy nie tylko potrafili wcielić się w wiele ról, by odtworzyć opowiadaną historię, ale także wykazali się umiejętnościami wręcz akrobatycznymi. Oszczędna w środkach wyrazu, operująca dźwiękiem i światłem oprawa spektaklu dawała znakomite pole do wyobraźni. Rozmowy uczniów i analizy w drodze powrotnej dowodzą, że tematyka, której dotyczyło przedstawienie – otwieranie się na inność i oswajanie jej – może zaintrygować młodego widza. Sztuka uczy bowiem, że każdy człowiek jest na swój sposób odmienny, tak jak różnią się od siebie bohaterowie, z którymi rozmawia Patrick – każdy z nich ma nie tylko inny charakter, ale też specyficzny sposób mówienia, gestykulacji, zachowania. Nawet człowiek, który wydawał się początkowo groźny i nieprzystępny jak Daniel może zyskać przy bliższym poznaniu. Inność niepełnosprawnej pani z warzywniaka czy inność jeszcze nienarodzonego brata Patryka, o którym wiadomo, że urodzi się chory, wcale nie wydaje się przy tym innością różną od tych ,,zwykłych”, codziennych inności.

Poprzednia aktualność
TYDZIEŃ WIELOKULTUROWY - dzień pierwszy
Następna aktualność
TYDZIEŃ WIELOKULTUROWY - dzień drugi