„Zabawa z poezją”

Archiwum kategorii: Aktualności

W sobotę, 16 marca w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się konkurs recytatorski ,,Zabawa z poezją” dla uczniów z kaliskich i podmiejskich szkół podstawowych, organizowany przez MDK oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaliszu. Na scenie zaprezentowało się 47 recytatorów w dwóch kategoriach wiekowych, w tym aż ośmioro z naszej szkoły. Wśród deklamatorów z klas I – III i 0 znaleźli się uczniowie klasy 3b: Amelia Pawlaczyk, Antonina Wieruszewska, Michał Wiatrowski i Nikola Pakulska, przygotowani przez nauczycielkę świetlicy, panią Annę Paruszewską. Klasy 4-8 reprezentowali uczniowie 4b: Zofia Słupska, Zofia Kaczmarek, Piotr Kowalski oraz Iga Kołecka z 7a, pod czujnym okiem swoich rodziców oraz uczącej ich polonistki, pani Małgorzaty Olejniczak. Miło nam pogratulować Idze Kołeckiej oraz Piotrowi Kowalskiemu, zdobywcom wyróżnienia wśród uczniów II kategorii, w której jury w składzie: Izabela Fietkiewicz-Paszek, poetka i animatorka kultury, Małgorzata Jackowska, polonistka, wiceprezes Kaliskiego Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Schola Cantorum, Beata Paszak, dyrektor MDK-u w Kaliszu, Katarzyna Majewska-Krzyżaniak, muzyk, logopeda, organizator imprez w MDK-u w Kaliszu – oprócz wspomnianych wyróżnień – przyznało także jedną nagrodę.

Igo, Piotrze, jesteśmy z Was dumni! Wielkie brawa także dla wszystkich naszych recytatorów, którzy nie tylko podjęli wysiłek nauczenia się dwóch wierszy, ale dzięki występom trenowali również ważne w życiu umiejętności: odwagę oraz panowanie nad stresem i wstydem.

http://www.mdk.kalisz.pl/

Poprzednia aktualność
„You don’t have to be Irish to be Irish” - Dzień Świętego Patryka w SP3
Następna aktualność
ŚWIATOWY DZIEŃ MÓZGU