Graliśmy zmysłami

Archiwum kategorii: Aktualności

Za nami Tydzień Dobrych Myśli z klasami 5b i 6b. Realizacji zadań towarzyszyło hasło: Wszechświat pełen jest MAGICZNYCH ZJAWISK, które czekają cierpliwie, aż nasze zmysły się wyostrzą. Graliśmy zmysłami o kolejne punkty do tytułu Zgranej klasy. Rytm rywalizacji wyznaczały kolejne dni tygodnia, pięć dni, tak jak pięć zmysłów: słuch, smak, węch, wzrok, dotyk. Rozpoczęliśmy od zaangażowania zespołów klasowych w rozwiązywanie zdań mających na celu rozpoznawanie gatunków muzycznych, następnie smakowaliśmy nietypowe produkty, odkrywaliśmy różnorodne bukiety zapachowe, bacznie przyglądaliśmy się skomplikowanym obrazom. Na koniec przedstawiciele klas, po omacku, szukali w magicznym pudle przedmiotów-niespodzianek i bez ich oglądania odgadywali czym są, do czego służą.

Ciekawym podsumowaniem tygodniowej gry zmysłami są nawiązujące do wylosowanych przedmiotów porównania, których autorami są uczniowie. Oto niektóre z nich:

Nasza klasa jest jak śruba, każdy wkręca się do pomocy.

Nasza klasa jest jak sznurek, bo też się łączy i tworzymy całość.

Nasza klasa jest jak szczotka do czyszczenia: nasze relacje są szorstkie jak ona, ale nadal się lubimy i wspieramy.

Nasza klasa jest jak gąbka do mycia naczyń, czyści brudne myśli w naszych umysłach.

Nasza klasa jest jak drewniane klocki ponieważ osobno niewiele zbudujemy, ale razem możemy stworzyć coś wspaniałego.

Poprzednia aktualność
Styczniowe wyzwania
Następna aktualność
Dzień Bezpiecznego Internetu 2024