Wolonatriusze z 7a

Archiwum kategorii: Aktualności, Wolontariat

,,Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy albo zapomni, co mu dolega albo zaśnie – w każdym razie wygra”. Te słowa Henryka Sienkiewicza stały się rzeczywistością w przypadku uczniów klasy 7a, zainspirowanych niedawno omawianą lekturą ,,Oskar i pani Róża” E.E. Schmitta, której akcja dzieje się w szpitalu dziecięcym. Siódmoklasiści postanowili, że nie będą robić sobie nawzajem prezentów mikołajkowych czy wigilijnych, lecz obdarują pacjentów oddziału pediatrycznego w Szpital Kalisz. W realizacji pomysłu hojnie wspomogli ich rodzice, wraz z którymi zakupili ogromne ilości pisaków, kredek, ciastoliny, plasteliny, kolorowanek, bloków, wyklejanek etc. i porobili prezenty dla hospitalizowanych w okresie świątecznym dzieci. Zaangażowanie rodziców było ogromne! Nieocenioną pomoc okazała Pani Joanna Hajdziony, która nie tylko towarzyszyła klasie podczas pobytu w szpitalu, ale także zorganizowała i przewiozła na miejsce bajkowe stroje, za których użyczenie należą się wielkie podziękowania dla Figle Migle oraz Pani Katarzyny Ryszewskiej!

Ciepłą atmosferę odwiedzin zapewniły również obecność i wsparcie Pani Pauliny Błaszczyk. A magiczny klimat świąt dało się mocno odczuć dzięki wykonaniu na skrzypcach kolędy przez Zuzię Kranc. W bajkowe postacie wcielili się: Wirginia Hajdziony, Fabian Błaszczyk oraz Bruno Wolf.

Klasa 7a wraz z wychowawczynią bardzo dziękuje dyrekcji oraz personelowi szpitala za życzliwość, otwartość i miłe przyjęcie. Ta wizyta była potrzebna nie tylko małym pacjentom, zmieniła i nas!

Poprzednia aktualność
JASEŁKA
Następna aktualność
Wigilie klasowe