O prywatności w Sieci

We wtorek (29 listopada 2023 r.) uczniowie klasy 6b uczestniczyli w webinarium #FakeNoMore: prywatność w sieci z udziałem Andrzeja Rylskiego, eksperta NASK.

Każdy młody człowiek jakąś część swojego życia zostawia w internecie i swoim smartfonie, dlatego bezpieczeństwo tych danych i prywatność każdego z nas, ale młodego człowieka przede wszystkim, jest ogromnie ważna. Jak młodzież może ochronić swoją prywatność, ustrzec się przed wszechobecną manipulacją w sieci?

Ogólnopolska kampania #FakeNoMore organizowana przez Centrum Edukacji Medialnej oraz NASK – Państwowy Instytut Badawczy, skierowana jest do młodzieży szkół podstawowych i średnich. Jej celem jest przekazanie wiedzy, dzięki której uczniowie rozwiną umiejętność krytycznego myślenia i nauczą się odróżniać informacje prawdziwe od informacji fałszywych. Pierwszy z serii wykładów poświęcamy prywatności w sieci. Omówimy podstawowe ustawienia prywatności oraz dobre praktyki w korzystaniu z mediów społecznościowych. Pokażemy, jak mądrze i skutecznie budować hasła oraz jakie dodatkowe kroki warto podjąć przy zabezpieczaniu swojej cyfrowej tożsamości.

[Z materiałów Centrum Edukacji Medialnej]

Sposób na złość