Podsumowanie X jubileuszowej edycji TYGODNIA ZDROWIA z TRÓJKĄ

X jubileuszowa edycja Tygodnia Zdrowia z „Trójką” pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza pana Krystiana Kinastowskiego tym razem poświęcona została kondycji psychicznej uczniów. Podczas tegorocznej edycji poszukiwaliśmy dróg do szczęścia, które na co dzień gubimy w świecie dobrobytu i powierzchownych emocji. Zadania konkursowe odbywały się pod hasłem: „Nie możesz mieć pozytywnego życia i negatywnego umysłu” i zostały przemyślane w ten sposób, aby uczestnicy mogli zaspokoić te potrzeby, które są źródłem prawdziwego zadowolenia i radości.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z 11 kaliskich szkół podstawowych: SP1, SP3, SP7, SP8, SP9, SP10, SP14, SP16, SP17, SP18, SP22 oraz przedszkolaki z: Niepublicznego Przedszkola „Pluszowy Miś”, Niepublicznego Przedszkola „Szczęśliwa Trzynastka”, Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka”, Publicznego Przedszkola Nr 30 im. Krasnala Hałabały, Niepublicznego Przedszkola „Niezapominajka”, Publicznego Przedszkola Nr 18 „Chatka Puchatka” oraz zerówkowicze z SP3.

Gościem honorowym był pan Marek Frontczak – czynny maratończyk, który przeprowadził prelekcję dla uczestników konkursu wiedzy o zdrowiu na temat korzyści płynących z uprawiania sportu. Opowiadał o swojej pasji, jaką jest bieganie. Pan Marek zaczął biegać w wieku 52 lat i przez 20 lat przebiegł ponad 250 maratonów. Swoją pasję łączy z działalnością charytatywną, co budzi jeszcze większy podziw dla jego dokonań.

Podczas piątkowego podsumowania imprezy nagrody wręczyli przybyli goście: pan Tadeusz Skarżyński – Przewodniczący Rady Miasta Kalisza, pani Alicja Januszkiewicz – Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Delegatura w Kaliszu, pani Agata Dybioch – Rzecznik prasowy kaliskiej Straży Miejskiej oraz pan Marcin Werczyński – Wiceprzewodniczący Rady Osiedla Śródmieście I.

W konkursie wiedzy o zdrowiu „To, co zdrowe dla ciała i ducha” zorganizowanym dla uczniów klas VII-VIII zwyciężyli:

I miejsce – Natasza Szymańska z SP7

II miejsce – Daniel Garncarek-Piotrowski – SP1

III miejsce – Alicja Kowalska – SP8

wyróżnienie – Fabian Błaszczyk – SP3

W kategorii przedszkoli Puchar Prezydenta Miasta Kalisza zdobyło Niepubliczne Przedszkole „Szczęśliwa Trzynastka”.

W kategorii szkół podstawowych pan Prezydent Krystian Kinastowski ufundował puchary dla: Szkoły Podstawowej Nr 9 i Szkoły Podstawowej Nr 3.

Serdecznie dziękujemy sponsorom: panu Pawłowi Michalskiemu właścicielowi Firmy „PABLO” – Usługi Gastronomiczne, panu Janowi Pazdeckiemu właścicielowi Przedsiębiorstwa Handlowo Usługowego INTER-TAB, Firmie MTM Industries Sp. z o.o. w Kaliszu oraz panu Mariuszowi Ramskiemu właścicielowi Biura Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Ppoż. ERGON w Kaliszu za ufundowanie nagród.


Poprzednia aktualność
Popraw swój nastrój
Następna aktualność
Konkurs plastyczny "Mój różaniec"