Urok Bydgoszczy

Archiwum kategorii: Aktualności

6 czerwca uczniowie klas: 5, 6a i 8b odwiedzili Bydgoszcz, która powitała nas piękną pogodą. Najpierw zwiedzaliśmy miasto, o którym opowiadała nam pani przewodnik. Po krótkim odpoczynku i schłodzeniu się lodami, odwiedziliśmy Muzeum Mydła i Historii Brudu, co spowodowało, że niektórzy później od razu wskoczyli do fontanny. W muzeum nie tylko była okazja, by usłyszeć ciekawe historie dotyczące rozwoju higieny na przestrzeni dziejów, ale również można było wykonać własne zapachowe mydełka. Bydgoszcz zaskoczyła nas także miłym, kaliskim akcentem, ponieważ pod pokładem Barki Lemara zobaczyliśmy lalkę z naszego rodzimego miasta. Uczniowie mieli również okazję rzucać kołem do Brdy oraz odbyli rejs statkiem po rzece. Pod koniec wycieczki wspięliśmy się na punkt widokowy, z którego rozpościerał się urzekający widok na całe miasto.

Poprzednia aktualność
Bal ósmoklasistów
Następna aktualność
CZYTANIE NA POLANIE