Wycieczka do Łodzi

Archiwum kategorii: Aktualności

Orientarium w Łodzi to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo – Wschodniej. Zwiedzający mogą obserwować 35 gatunków zwierząt lądowych i 180 gatunków ryb z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry. Taką właśnie możliwość mieli dziś, 8 maja, uczniowie klas 6a, 6b i 7a pod opieką wychowawców i nauczycieli. Po obejrzeniu całego obiektu wraz z panią przewodnik, która okraszała obserwacje ciekawymi opowieściami, wycieczkowicze podziwiali widowiskową kąpiel słoni, by następnie przejść na otwarty teren na spotkanie z pozostałymi mieszkańcami zoo, a także być świadkami karmienia pingwinów i lemurów. Niezwykłą atrakcją okazała się dla uczniów zabawa w parku linowym. Śmiechom, gonitwie, skokom nie byłoby końca, gdyby nie możliwość spaceru w pobliskim Ogrodzie Botanicznym, który dostarczył wszystkim subtelniejszych, ale nie mniej zapadających w pamięć doznań. Kwitnące drzewa w Ogrodzie Japońskim przypadły do gustu nie tylko bardziej wrażliwym na piękno przyrody młodym ludziom, ale i sceptykom, którzy znaleźli wśród bujnej zieleni ukojenie po całym dniu wrażeń.

Poprzednia aktualność
Zapraszamy do klasy 7 dwujęzycznej
Następna aktualność
Laurki dla bibliotekarzy