Akcja Żonkile

Archiwum kategorii: Aktualności

19 kwietnia w SP3 upamiętniono 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Uczniowie z klas: 8a, 8b, 7a, 6b, 5b, 4a i 4b wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej pn. Żonkile. Jej uczestnicy mieli okazję usłyszeć podstawowe informacje na temat II wojny światowej i zdobyć wiedzę o podjętej przez Żydów w 1943 roku walce zbrojnej przeciwko nazizmowi. Młodsze klasy obejrzały tematyczne filmy oraz porozmawiały o pomaganiu i roli przyjaźni w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami. Klasom dwujęzycznym pan Paul Hacking przedstawił prezentację o Kindertransportach.

Wszystkie zespoły wykonały papierowe żonkile, które są symbolem pamięci o bohaterach tamtych dni. Akcja #polin zakończyła się wspólnym przygotowaniem okolicznościowej gazetki na szkolnym korytarzu.

Poprzednia aktualność
Warsztaty malarskie
Następna aktualność
Światowy Dzień Ziemi