Konkurs recytatorski ,,Spotkanie z poezją J. Tuwima i J. Brzechwy”

Archiwum kategorii: Aktualności

,,Okulary” i „Dyzio Marzyciel” Juliana Tuwima są lubiane wśród młodszych i starszych. Jan Brzechwa i jego „Kaczka dziwaczka”, „Ślimak”, „Zoo” i „Entliczek – pentliczek” to rymowane utwory, które dzięki swojej budowie na długo zapadają w pamięć. Niektóre wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima są zabawne i rozśmieszają dzieci, inne pouczają i przedstawiają piękno otaczającego dziecko świata. 10 marca 2023r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski,, Spotkanie z poezją J. Tuwima i J. Brzechwy”. Wzięły w nim udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I –III. Celami konkursu było zapoznanie z twórczością J. Brzechwy i J. Tuwima, rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci, a także pokonywanie nieśmiałości. Zabawa przebiegła w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Uczniowie pięknie nauczyli się na pamięć nawet bardzo długich wierszyków i mimo tremy fantastycznie zaprezentowali się przed zgromadzoną publicznością. Każdy z laureatów otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową w postaci książki.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Zofia Słupska, kl. 3b

II miejsce – Antonina Wieruszewska z kl.2b, Natalia Faworska z kl. 3b

III miejsce – Pola Wojtkowiak, kl.1a

Wyróżnienie: Julia Kurzawa, kl. 3a, Blanka Krupa – oddział przedszkolny.

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

Poprzednia aktualność
Wiosna, wiosna ... czas na liczbę Pi
Następna aktualność
Mali mistrzowie pizzy