ZAPAKUJ SWOJE DOBRO

Archiwum kategorii: Aktualności, Wolontariat

Z szacunków UNICEF wynika, że każdego dnia 2 nieletnich ginie, a 4 odnosi obrażenia w wyniku wojny w Ukrainie. Obecnie uczniowie uczą się tam zazwyczaj przez internet. Nauka hybrydowa, czyli na zmianę: w jednym tygodniu online, a w drugim – stacjonarnie, jest wprowadzana jedynie w tych szkołach, które mają bunkry lub schrony.

Dzieci, które pozostały w Ukrainie, żyją w permanentnym stresie przed kolejnymi atakami rakietowymi. W sklepach brakuje wielu towarów, większość półek świeci pustkami. Uczniowie uskarżają się na zimno w domach (mówią nam o tym ukraińscy uczniowie, przeważnie uchodźcy, utrzymujący kontakt ze swoimi rówieśnikami, którzy pozostali w kraju). Na skutek bombardowań elektrowni często nie ma też prądu, a zatem światła, Internetu, możliwości naładowania sobie telefonu.

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do kaliskiej akcji zorganizowanej przez Fundację CHOPS i wykonali 116 imiennych paczek dla dzieci z Ukrainy. Mamy nadzieję, że dzięki tym podarunkom, chociaż przez chwilę, dzieci ze szkół z Kamieńca Podolskiego poczują się lepiej, wiedząc, że ktoś o nich pamięta.

https://www.facebook.com/fundacjachops/videos/440219961654914

Poprzednia aktualność
Plastelina
Następna aktualność
Gratulacja dla Jakuba