Archiwum kategorii: Aktualności, Biblioteka

4 listopada w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski, w którym chętni uczniowie klas 0-3 prezentowali utwory Patronki Roku 2022, Marii Konopnickiej. Rywalizacja polegała na prezentacji dowolnego utworu poetyckiego autorstwa Marii Konopnickiej, wybitnej polskiej pisarki, poetki, tłumaczki, publicystki. Celami konkursu były popularyzacja twórczości poetki i rozwijanie zdolności recytatorskich, a także włączenie się w obchody Roku Marii Konopnickiej.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Miłosz Wojtczak, kl. Ib

II miejsce – Fabian Krasowski, kl. IIa

III miejsce – Pola Wojtkowiak, kl. Ia

Wyróżnienia za udział w konkursie otrzymali: Zuzanna Gralak, Maja Owczarek, Weronika Kuc, Anna Hofman, Marcelina Zielińska i Julia Michalska.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, które wręczyły szkolne bibliotekarki. Nagrodzonym uczniom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Październikowe zbiórki