O higienie jamy ustnej w TZ z „Trójką”

Tydzień Zdrowia z „Trójką”

pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza Pana Krystiana Kinastowskiego

Dopóki mogę iść o własnych siłach,

Pójdę tam, gdzie zechcę.” 

Paulo Coelho

We wtorek, 25 października odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klasy 5b ze stomatologiem – panią Małgorzatą Trawkowską oraz higienistką stomatologiczną – panią Kingą Leszczyńską.  Głównymi celami zajęć były uświadomienie dzieciom konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz zmniejszenie ich obawy przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Uczniowie z ciekawością wysłuchali pogadanki na temat właściwej higieny jamy ustnej. Dowiedzieli się, czym jest próchnica, dlaczego psują się zęby oraz jak należy prawidłowo je czyścić. Ogromną atrakcją były ćwiczenia praktyczne na eksponacie sztucznej szczęki. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez panią Kingę, a następnie według jej wskazówek naśladowały szczotkowanie zębów. Pani stomatolog przypomniała również uczniom o potrzebie wizyt kontrolnych, a także o konieczności właściwego odżywiania się. 

Były to niezwykłe warsztaty, które wzbogaciły wiedzę uczniów na temat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech. Dziękujemy Paniom za poświęcony czas i ciekawą lekcję profilaktyki jamy ustnej.

Poprzednia aktualność
Wyniki konkursów plastycznego i kulinarno-fotograficznego w ramach TZ z "Trójką"
Następna aktualność
Wyniki konkursu na plakat promujący zdrowie