„Nie siedź w domu, wyjdź i posadź drzewo”

Archiwum kategorii: Aktualności

10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa. Z tej okazji nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły wsadzili drzewa oraz sadzonki innych roślin, które były nagrodą w konkursie ekologicznym ,,Robimy skok na smog” – organizowanym przez Urząd Miasta Kalisza. Uczniowie obecnej klasy 5b zajęli wtedy I miejsce. Oprócz upiększania i zazieleniania otoczenia szkoły, uczniowie klasy 2b zdobyli wiadomości o znaczeniu drzew w naszym życiu i sposobach zwalczania efektu cieplarnianego. Takie działania i współpraca, szczególne zajęcia edukacyjne zachęcają do angażowania się w kolejne konkursy i podejmowania akcji ekologicznych.

Nasi uczniowie są EKO, bo wiedzą, że sadzenie drzew jest jednym z najbardziej skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Drzewa i lasy to niezbędne narzędzia regulacji klimatu. Drzewa to nasze wspólne dobro! Zatem sadźmy drzewa!

Poprzednia aktualność
Rajd "Barwy jesieni"
Następna aktualność
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego