Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych

Archiwum kategorii: Aktualności

Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowią ważne cele edukacji zdrowotnej. W ramach akcji profilaktycznej pn.  Tygodnia dla chorób zakaźnych przekazano dzieciom wiedzę i umiejętności potrzebne do dbania o zdrowie własne i najbliższych. 

Uczniowie z klasy 8a przeprowadzili krótką prelekcję dla swoich kolegów z młodszych klasy połączoną z pokazem prawidłowego mycia rąk. W ramach lekcji „Zaszczep się wiedzą” przedstawiono m.in. rolę szczepionek, będących największym osiągnięciem współczesnej medycyny. Natomiast zajęcia przeprowadzone przez pedagoga szkolnego „Zarażać odpowiedzialnością” miały na celu uświadomić uczniom, czym jest odpowiedzialność oraz  przekonać ich, że warto być odpowiedzialnym, ponieważ w ten sposób dbamy o siebie i o innych oraz czynimy ten świat lepszym. Uczniowie wykonali również plakaty, sketchnotki i ulotki, na których umieścili informacje o chorobach zakaźnych i sposobach zapobiegania zakażeniom dużych grup ludzi.

Poprzednia aktualność
UŚMIECH i KROPKA
Następna aktualność
Śladami dinozaurów