Bądźmy bezpieczni – spotkanie ze Strażą Miejską

Dziś w naszej szkole gościła Pani Anita Bugajny, funkcjonariuszka Straży Miejskiej w Kaliszu. Prowadziła zajęcia w oddziale przedszkolnym i klasach pierwszych. Spotkanie miało na celu przedstawienie charakteru pracy Straży Miejskiej. Strażniczka opowiedziała najmłodszym, jakie zadania i obowiązki wykonują osoby pracujące w służbach mundurowych. Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w prelekcji ,,MAŁY OPIEKUN PSA”. Celem zajęć było przekazanie przedszkolakom podstawowych wiadomości na temat zasad dotyczących sprawowania właściwej opieki nad psami i zasad postępowania w przypadku ataku agresywnego czworonoga. Pani Anita uświadomiła przedszkolakom, że posiadanie psa to nie tylko zabawa, ale również obowiązki. Ponadto w trakcie pogadanki poruszane były także tematy związane ze sprzątaniem odchodów pozostawionych przez pupila. Strażniczka pokazywała dzieciom, jak prawidłowo prowadzić psa na smyczy i omówiła zasady opieki nad czworonogiem w miejscach publicznych. CYBERPRZEMOC, INTERNET, GRY KOMPUTEROWE to z kolei zagadnienia przybliżone pierwszoklasistom. Strażniczka przedstawiła uczniom zagrożenia świata wirtualnego, skutki nadmiernego korzystania z Internetu, używania telefonów komórkowych i uczestniczenia w grach komputerowych. Dziękujemy serdecznie Pani Anicie za niezwykle pouczające i bardzo atrakcyjne zajęcia.

Wielkanocne podchody
WIOSENNY OGRÓDEK PIERWSZOKLASISTÓW