Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Archiwum kategorii: Aktualności, Biblioteka

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W tym dniu urodził się słynny baśniopisarz Hans Christian Andersen. Jest to dobra okazja do promowania czytelnictwa wśród najmłodszych. Biblioteka szkolna zaproponowała z tej okazji uczniom klas 1-3 udział w przygodzie z baśniami i bajkami ludowymi, które zawierają wiedzę i przekonania przodków oraz uniwersalne przesłania dotyczące życia. Dzieci zapoznały się z utworami: „Dzikie łabędzie”, ,,Brzydkie kaczątko”, ,,Książę zamieniony w żabę”, ,,Zaklęty skarb na dnie potoku” czy „Diabelski napój”. Następnie wspólnie wykonały szereg ilustracji do poznanych baśni i bajek, tworząc w ten sposób wystawkę prac własnych.

Poprzednia aktualność
Gratulacje dla Macieja
Następna aktualność
Wielkanocne Warsztaty z Jajem