Wdzięczność

Archiwum kategorii: Aktualności

Umiejętność doceniania tego, co znajduje się wokół nas, jest niezwykle cenna i pozwala nam być bardziej zadowolonymi z życia. Wdzięczność wpływa pozytywnie na samopoczucie, a według niektórych prowadzonych w tym zakresie badań, potrafi zwiększyć nasze poczucie szczęścia w życiu nawet o 25%. Praktykowanie wdzięczności nie zawsze jest łatwe. Czasem w natłoku codziennych spraw, wielu sytuacji stresowych zapominamy o docenianiu tego, co mamy. Szybko też przyzwyczajamy się do tego, co już posiadamy i po prostu nie doceniamy wielu rzeczy.
Jeśli chcemy być w życiu bardziej szczęśliwi, pamiętajmy o wdzięczności. Praktykując i odczuwając wskazane uczucie, zaczniemy dostrzegać i doceniać to, co jest pozytywne. Czasami łatwiej jest skupić się na tym, czego nie mamy, niż na tym, co już mamy. Ważne jest, aby zainwestować trochę czasu i pamiętać o tych wszystkich rzeczach, za które warto być wdzięcznym, a które wielu z nas uznaje za pewnik i coś oczywistego. Powodów do wdzięczności jest bardzo dużo. Podczas piątkowych zajęć uczniowie klasy 5a stworzyli własną listę, szczelnie wypełniając osobiste „słoiki wdzięczności”. Pomyślmy – za co my możemy być wdzięczni?

Poprzednia aktualność
Mistrzowie gier podwórkowych
Następna aktualność
TYDZIEŃ WIELOKULTUROWY