Mistrzowie gier podwórkowych

Archiwum kategorii: 3KGZ MIEJSKIE WIEWIÓRECZKI

W marcu zuchy z 3KGZ zrealizowały trop Mistrzowie gier podwórkowych. Trop jest zespołowym instrumentem metodycznym stymulującym przede wszystkim rozwój kompetencji społecznych i umiejętności pracy w grupie oraz umiejętność budowy wspólnych celów. Celem tropów jest także wzmocnienie funkcjonowania w gromadzie.
Zrealizowany trop skupia się na kształtowaniu nawyku ruchu nawet poprzez zabawę na podwórku, ze
znajomymi. Dzięki niemu zuchy poznały ciekawe, proste, nieznane im do tej pory
zabawy, które mogą wykorzystać poza zbiórkami. Trop wspiera postawę fair play. Dzięki jego realizacji zuchy miały możliwość poznania zabaw, które bawiły poprzednie pokolenia.
Podczas zdobywania tropu dzieci w kręgu rady postanowiły zgłębić tajniki gier podwórkowych i zdobyć tytuł mistrza. Rozmawiały ze starszymi o znanych im grach podwórkowych. Grały we wszystkie gry, rozgrywając je szóstkami np. kapsle, klasy, guma, ciuciubabka. Gry podwórkowe i ich zasady zostały spisane.
Na boisku zostały wyrysowane gry w klasy. Na jednej ze zbiórek został również zorganizowany turniej gier podwórkowych. Był to świetny czas dla gromady, spędzony przede wszystkim na świeżym powietrzu.

Poprzednia aktualność
GŁOSUJMY na 3a
Następna aktualność
Wdzięczność