Mała książka – wielki człowiek

Archiwum kategorii: Aktualności

Mała książka – wielki człowiek Uczniowie klas 1 a i 1 b wzięli udział w kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, zorganizowanej przez Instytut Książki we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Pierwszoklasiści otrzymali książkę „Pierwsze abecadło”, która jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, napisaną przez najwybitniejszych twórców książek dla najmłodszych – zarówno klasycznych, jak i współczesnych – oraz broszurę ,,Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, pełniącą dwie role: poradnika dla rodziców i opiekunów podpowiadającego, jak wspierać dziecko w nauce czytania, oraz zbioru pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Dla pierwszoklasistów przygotowano także kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Poprzednia aktualność
Wigilia w zerówce
Następna aktualność
Sukces Miłosza