,,Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat”.

Archiwum kategorii: Aktualności

W ramach grudniowego Tygodnia Dobrych Myśli pn. ,,Głodnemu daj kawałek chleba, a samotnemu daj kawałek serca” uczniowie zastanawiali się nad pytaniami: Co to znaczy być dobrym i uczynnym dla innych? Komu można pomagać i w jakich sytuacjach? Dlaczego warto to robić? Czy komuś ostatnio udzielili wsparcia? Jeżeli tak, to jakie temu towarzyszyły uczucia?

Ponadto wiele zespołów klasowych na zajęciach z wychowawcą wysłuchało Piosenki o pomaganiu ludziom, poznało wiersz pt. „Warto pomagać”, wykonało tematyczne ćwiczenia interaktywne i porozmawiało na temat wybranych przysłów o uczynności, dobroci, człowieczeństwie…Społeczność SP3 w tym czasie wykonywała także kartki świąteczne, które zostaną przekazane 300 samotnym seniorom 24 grudnia, podczas kolacji wigilijnej w sali OSRiR, poza tym włączyła się w akcję charytatywną dla wychowanków Domu Dziecka w Kaliszu. Zebrano dla dzieci wiele upominków: herbatki, słodycze, soki , szczotki, gumki i wsuwki do włosów, środki czystości, proszki, płyny dezynfekujące, kosmetyki, gry planszowe. Podarunki przekazano potrzebującym 20 grudnia 2021 r. Wszystkim za okazane serce, życzliwość i udział w akcjach serdecznie dziękujemy.

Poprzednia aktualność
Sukces Miłosza
Następna aktualność
Akcja „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” zakończona