Wycieczka do „Fabryki Bombek św. Mikołaja w Gnieźnie”

Archiwum kategorii: Aktualności

Dnia 29 listopada uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wycieczce autokarowej do fabryki bombek w Gnieźnie.
Dzieci miały okazję obejrzeć cały proces produkcji ozdób choinkowych. Odwiedziły DMUCHALNIĘ, gdzie pracownik ze szklanej miski, podgrzewanej palnikiem gazowym, wydmuchiwał przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była SREBRZALNIA, czyli miejsce, w którym poddaje się bombki procesowi srebrzenia, następnie DEKORATORNIA, a w niej ręczne nanoszenie na bombki pięknych wzorów. Obserwując kolejne etapy wyrobu ozdób choinkowych, wszyscy zgodnie stwierdzili, że praca przy ozdobach świątecznych wymaga talentu, niezwykłej precyzji i cierpliwości.
Dużą atrakcją wycieczki było samodzielne wykonanie bombek według własnego pomysłu. Wszyscy z zapałem i zaangażowaniem przystąpili do malowania, a każdy uczeń wykazał się kreatywnością w swojej pracy. Poza ozdobami wykonywanymi własnoręcznie dzieci otrzymały pamiątkową bombkę z własnym imieniem. W drodze powrotnej do szkoły każdy myślał już o nadchodzących świętach i o choince, którą ozdobi wykonaną dzisiaj bombką.

 

Poprzednia aktualność
Andrzejki
Następna aktualność
Andrzejki