Jedzmy zdrowo

Archiwum kategorii: Aktualności

8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie prawidłowego odżywiania wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, regularnego spożywania posiłków, a także informowanie o konsekwencjach złej diety. Powstały kampanie dotyczące aktywności fizycznej oraz spożywania drugiego śniadania.
Nadwaga powoduje spore problemy ze zdrowiem, takie jak cukrzyca czy schorzenia wątroby. Także w dorosłym życiu dzieci z nadwagą narażone są na choroby serca, raka, nadciśnienie, udar mózgu i depresję. Należy pamiętać, że zdrowe odżywianie to przede wszystkim profilaktyka, a także inwestycja w prawidłowy rozwój układu odpornościowego dziecka.
W naszej szkole w tym dniu na śniadanie uczniowie przynieśli zdrowe, kolorowe kanapki, owoce, warzywa oraz zdrowe soki. Uczniowie klas drugich i trzecich mieli zorganizowane klasowe śniadanie, które sami przyrządzili, uczestniczyli też w pogadankach o zdrowym żywieniu. Dzieci klas pierwszych wzięły udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez naszego kucharza pana Pawła Michalskiego oraz uczestniczyły w zabawach interaktywnych dotyczących zdrowych produktów. Przedszkolaki wykonały wspólny plakat i wysłuchały pogadanki o produktach, które warto jeść. Ten dzień rozpoczął również udział szkoły w projekcie Zdrowa Klasa, którego celem jest przeprowadzenie wywiadu zdrowotnego wśród dzieci oraz spotkanie dla rodziców z dietetykiem, który po zebraniu wyników badań przedstawi spostrzeżenia i sposoby ewentualnych zmian w odżywianiu.

Poprzednia aktualność
Magdalena Błaszczyk
Następna aktualność
W czasie deszczu dzieci się nudzą?