Spis powszechny

Archiwum kategorii: Aktualności

Szanowni Państwo, 

Drodzy Kaliszanie, 

1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Pragnę Państwa  poinformować, że udział w nim, zgodnie z ustawą o statystyce publicznej, jest obowiązkowy. 

Podstawową formą realizacji Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 jest  samospis internetowy, który będzie realizowany za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej  na stronie Głównego Urzędu Statystycznego. Osoby, które nie będą mogły go dokonać samodzielnie,  mają szansę skorzystać z pomocy rachmistrzów – udzielanej osobiście lub telefonicznie. 

Spisy, tak jak wszystkie prowadzone przez GUS badania statystyczne, realizowane są z zachowaniem  wysokich standardów bezpieczeństwa, w oparciu o nowoczesne techniki teleinformatyczne. Wszystkie  dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie.  

15 marca Główny Urząd Statystyczny uruchomił infolinię spisową. Wszelkie informacje można  uzyskać pod numerem 22 279 99 99. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej  www.spis.gov.pl. 

Zachęcam Państwa do wypełnienia obywatelskiego obowiązku i wzięcia udziału w Narodowym Spisie  Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.  

Prezydent Miasta Kalisza 

Gminny Komisarz Spisowy 

  

Kalisz, 2021 r. 

Poprzednia aktualność
Ankieta dotycząca oceny jakości życia w naszym mieście
Następna aktualność
POMAGAMY