Akademia Czerniaka – Znamię! – Znam je?

Archiwum kategorii: Aktualności

Kaliski Tydzień Zdrowia z „Trójką 

 VII edycja pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza p. Krystiana Kinastowskiego

oraz patronatem medialnym RADIA CENTRUM

 

Uczniowie naszej szkoły przyjęli zaproszenie Studenckiego Koła Naukowego Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie do ogólnopolskiego programu profilaktyki czerniaka w edycji 2020/2021

W ramach Kaliskiego Tygodnia Zdrowia z „Trójką” uczniowie klas 7 i 8 podczas lekcji biologii dowiedzieli się, czym jest czerniak i dlaczego tak ważna jest jego szybka diagnostyka. Poznali charakterystyczne cechy czerniaka, złote zasady ochrony przed nim, nauczyli się rozróżnić czerniaka (zmianę nowotworową) od zwykłego znamienia na podstawie ABCDE czerniaka. 

Program „Znamię! Znam je?” miał na celu budowanie świadomości w tym zakresie oraz budowanie odpowiedzialnych zachowań i prozdrowotnych postaw wśród młodzieży.

 

Poprzednia aktualność
W zdrowym ciele zdrowy duch, baw się z nami będziesz zdrów. 
Następna aktualność
Wyniki konkursu plastycznego ,,Zdrowe, smaczne, kolorowe - kupuję produkty krajowe" - etap szkolny